Prezenty wysyłane kurierem na Dzień Matki. Za i przeciw?

Prezenty wysyłane kurierem na Dzień Matki. Za i przeciw?

Nieustannie już od kilkunastu, jeżeli nie kilkudziesięciu, lat świat przyspieszył. I to przyspieszenie widoczne jest zarówno w rozwoju wszelkich technologii, jak również w życiu codziennym. Brak czasu, dziesięcio lub dwunastogodzinny dzień pracy, wolne dni w środku tygodnia przy pracujących weekendach, sklepy otwarte w niedziele, itp. doprowadzają do sytuacji, gdy dziś nie uraczymy już całych rodzin spacerujących leniwie w niedzielne popołudnie po parku czy spotkań rodzinnych przy okazji innej niż Święta Bożego Narodzenia. Brak czasu, wszechogarniający pęd i pospiech sprzyja także wysyłaniu życzeń z okazji urodzin, Dnia Matki czy Babci, zdawkowym, krótkim, szablonowym niejednokrotnie smsem… A wydawać by się mogło, że nie ma nic cenniejszego niż osobiste życzenia, szczere i przepełnione prawdziwymi uczuciami i emocjami. Z pewnością to prawda, jednak nie zawsze możemy razem z jubilatem świętować jego urodziny, a z mamą osobiście Dzień Matki. Co w takiej sytuacji zrobić? Skorzystać z pomocy sklepów online. Wybrać, zapakować i wysłać prezent za ich pośrednictwem, bezpośrednio do Mamy. Jakie branże mamy do wyboru? Zobaczmy.

Kwiaciarnie, to chyba najdłużej działająca na rynku „wysyłkowym” branża. Kwiaciarnie oferują wybór różnych „katalogowych” bukietów, zazwyczaj w trzech wielkościach, możliwość skomponowania własnego bukietu, a ponadto dołączają w imieniu zamawiającego liścik z życzeniami, czekoladki, maskotki, szampana czy np. pamiątkowe kubki, breloczki itp. W przypadku kwiaciarni dużych, które oferują swoje usługi na terenie całej Polski, zamówienie można złożyć zazwyczaj kilka godzin wcześniej, by Mama otrzymała kwiaty w tym wyjątkowym dniu. Oczywiście, warto to zrobić wcześniej, by mieć pewność, że pomimo liczby zamówień, nasze kwiaty dotrą o czasie.

Cukiernie, to absolutna nowość na rynku. Oferują one swoim klientom piękne torty przygotowane na konkretną okazję, np. Dzień Mamy, które można wybrać z całkiem sporego katalogu produktów. Oczywiście, można także stworzyć własną „tortową wariację”, wybierając wielkość, rodzaj ciasta, kremu, dodatków i dekoracje. Tak przyrządzony tort, z możliwością dołączenia dedykacji, dostarczany jest wprost do rąk Mamy i z pewnością osłodzi jej ten wyjątkowy dzień. Warto tylko pamiętać, by tematem tortu zainteresować się odpowiednio wcześniej. Usługa ta bowiem robi się coraz popularniejsza, a cukiernie potrzebują zazwyczaj kilku dni na przygotowanie wypieku.

Sklep jubilerski. Tak, dokładnie, online można kupić Mamie także biżuterię srebrną .To zaledwie parę kroków, by do Mamy dotarł pięknie zapakowany, wyjątkowy i indywidualny prezent. Wystarczy wejść na stronę sklepu z biżuterią srebrną. Wybrać interesujący nas produkt/y i przy dokonywaniu zakupów wybrać opcję „Pakowanie na prezent”. Otrzymamy tu pudełeczka ozdobne idealnie dobrane do wybranej biżuterii, opakowanie go w ozdobny papier i/lub torebkę. Na życzenie można do prezentu dołączyć liścik z życzeniami i ozdobić kopertę. Tak przygotowana biżuteria srebrna zostanie wysłana niezwłocznie po otrzymaniu płatności przez sklep, zatem ten rodzaj prezentu warto wybrać odpowiednio wcześniej.

Reasumując, wybór którejkolwiek formy wysyłki prezentu Mamie, jeżeli z jakiś przyczyn nie możemy spędzić z nią Dnia Matki, jest ciekawą i pomysłową alternatywą. Oczywiście, warto również w tym dniu o telefon, by chociaż tak złożyć jej osobiście życzenia.