Jaką biżuterię wybrać?

Jaką biżuterię wybrać?

Najlepszym sposobem na podkreślenie własnego stylu jest dobranie odpowiedniej biżuterii. Na rynku jest tyle produktów, co ich odbiorców. Mnogość wzorów, kolorów i materiałów przyprawia o zawrót głowy. Jaka biżuteria jest najlepsza?

Chociaż producenci biżuterii sztucznej oferują atrakcyjne ceny i ciekawy design, materiałów syntetycznych należy się wystrzegać. Nie służą one naszemu zdrowiu – mogą uczulać i powodować poważne problemy chorobowe. Są też mało trwałe, łatwo odkształcają się, śniedzieją i rdzewieją, szybko tracą swój urok. Zazwyczaj są tak lekkie, że biżuterię z nich zrobioną bardzo łatwo zgubić.

Jeśli pragnie się nosić biżuterię, zapewne powinno się rozważyć zakup tej ze znanych, naturalnych materiałów, to jest złota lub srebra. Są one popularne od lat, sprawdzone i niezawodne. Nie powodują problemów ze skórą i zawsze wyglądają dobrze, prosto je także odświeżyć. Będą służyły przez lata.
Najlepsza jest zdecydowanie biżuteria srebrna. Znacznie tańsza od złota, co jest korzystne nie tylko w momencie zakupu, ale również później przy użytkowaniu. Osoba nosząca srebro nie jest atrakcyjna dla potencjalnych złodziei – dużo bardziej zainteresują się oni kimś obwieszonym złotem. Dodatkowo, biżuteria srebrna pasuje do każdego ubrania, nawet mniej eleganckiego i może być dopełnieniem wielu zestawów kolorystycznych, przy których złoto wyglądałoby groteskowo.
Wybór materiału biżuteryjnego jest bardzo trudny. Istotnie srebro jest najlepszym z nich, pod wieloma względami. Naturalne, trwałe, zdrowe, tanie, bezpieczne i uniwersalne – po prostu idealne.

comments

Newest

  • Małgosia / 21 Sie

    Bardzo dziękuję za ciekawy artykuł… Naprawdę pomógł mi w wyborze biżuterii. Pozdrawiam raz jeszcze.